LETTERS FROM PARENTS

LETTERS FROM PARENTS

Dear all!

We send you our child since more than 12 month to I.P.S. play school.

Especially at the beginning some exceptions was necessary and all time I.P.S. staff was – and is – friendly  and willing to help.

Our child is gladly to go every day to I.P.S. play school.

Thank you all I.P.S. staff for those valuable work  !!!

                                                                                                Can Piet’s Family Mrs. And Mr. AYBERK


Ailece kendimizi huzurlu ve değerli hissettiğimiz sıcacık ortamınız, bize her zaman güven verdi.

İyi ki bizimlesiniz.

Tolga'nın annesi Dr. Nihan Ölmez Dilek


Her anne gibi, ben de çocuklarım için en iyi kreşi arıyordum. Hem güvenli ve temiz bir ortamda eğitim almalarını, hem de İngilizce diline minik adımlarla giriş yapmalarını arzuluyordum. International Play School, kalifiye eğitmenleri, güvenli okul öncesi ortamı ve disiplinli eğitim anlayışıyla aradıklarıma yüzde yüz karşılık verdi. Gönül rahatlığı ile çocuklarımı sabah bırakıp, akşam aldım. Küçük yaştan itibaren yabancı uyruklu eğitmenler eşliğinde İngilizce’ye atmış oldukları temel adımların meyvelerini halen toplamaktalar.Çocukları için en iyisini arayan ebeveynlere, International Play School’u tavsiye ederim.


Selin & Altar’ın anneleri Banu Tosun


Merhabalar,

3 yıl önce başlayan I.P.S. maceramız oğlumuz Deniz Baçaru’nun ilk öğretime başlamasıyla son buldu. Bu süre içerisinde hem sosyalleşme, kişilik kazanımı,özgüven,paylaşım hem de özellikle dil gelişiminin en hızlı olduğu bu dönemlerde almış olduğu İngilizce ve Türkçe eğitimler Deniz’in gelişimini sağlamasında çok ama çok faydalı oldu.

Sizlerin yapmış olduğu işi ben gerçekten “Kutsal Bir Görev” olarak görmekteyim. Bu görevi en güzel ve en doğal hali ile icra ettiğinize inanmaktayım. Kısa bir zaman önce Deniz şu an okuduğu okul çıkışında annesi ile birlikte I.P.S.,’ ziyaret etmiş, bu ziyareti bana anlatırken sizde onun gözlerinin içine baksaydınız, bu üç yıllık sürede I.P.S. ailesinin Deniz’in kalbine ve ruhuna nasıl da samimiyetle dokunduğunu görür ve onur duyardınız.

Benim hissettiklerimin yanında bu teşekkür mektubu sanırım bir hiç kalacaktır.

Başta Deniz olmak üzere eşim ve kendi adıma tüm I.P.S. ailesine sonsuz teşekkür ediyorum

Saygılarımla


Deniz'in Babası Ümit Yılmaz BAÇARU


Biz anneler için çocuklarımızın ilki her zaman çok önemli ve değerlidir. IPS her zaman mutlulukla hatırlayacağımız bir anı. İlk diş, ilk kelime, ilk adım ve bizden sonra onları teslim edeceğimiz ilk güvenli eller, evden sonraki ikinci adresi. Bu özel ve kritik dönemi gerek kızımızın yüzünden okuduğumuz mutluluk gerekse davranışlarındaki huzur, bu dönemi gönül rahatlığıyla atlatmamızı sağlamıştır. Tüm IPS ekibine sonsuz teşekkürler.

İyi ki varsınız geçmişte ve inşallah gelecekte…


Tuana’nın annesi Buket Yıldırım


Sevgili IPS mensupları Bu sene Yağızhan İlk okula başlamış olması nedeniyle sizleri çok özlüyor her gün sizleri güzel sözlerle anıyoruz. Oğlumuz okulunda çok başarılı bu ise sizlerin vermiş olduğunuz alt yapıdan kaynaklandığı kanaatindeyim.

Sizlere teşekkür ediyor başarınızın devamını tememni ederim.

En kısa sürede görüşmek dileğiyle selamlar


Yağızhan’ın Babası Hasan Tahsin Keskin


Merhaba,

IPS playschool adını duyunca içimde bir rahatlık ve yüzümde bir gülümseme olduğunu fark ettim.

Tüm aile için, başta mutsuz başlasa da sonrasında iki yıl boyunca çok mutlu günlerimiz oldu.
Mutsuz başladık çünkü; Batu'nun kreş fikrine alışma süreci, hepimizi zorladı.
Sabah, gözünü açtığı andan itibaren yaptığı pazarlıklar, kreş kapısında ağlamalar, beklenenden biraz uzun sürdü.
Neyse ki bu sürecimiz atlattık ve sonunda hep beraber çok mutlu günler geçirdik.

IPS'in Batu'ya kazandırdıkları hiç bir zaman unutamayacağı güzel günleri ve paylaşımları bence.
Batu'nun deyimiyle "ilk mezun olduğu okul". :)

Başlarken, 3,5 yaşındaki bir çocuk için, İngilizce eğitimin gerçekten ne derece doğru olduğu konusunda küçükte olsa soru işaretlerim vardı.
Yeni bir dili, erken yaşta fark etmeden öğretmeye ve yerleştirmeye çalışırken, ana dilinin gelişimini kötü yönde etkiler miyim?
Yada, ters bir tepki karşılaşıp erkenden sıkılması ve bıkmasına sebep olur muyum? diye aklımdan geçirmiştim.

2 yılın sonun da iyi ki bu kararı vermişim diyorum.
Çocukların, oyunlarla ve hayatın içinde yaşarken öğrenmelerinin kesinlikle derslerde öğretilenden çok daha kalıcı, etkili ve eğlenceli olduğuna inanıyorum.

Kısaca IPS'i özlüyoruz.
Keşke bu anlayışı ileri yaşlarına taşıyabilecek bir ilkokul hatta lise olabilseydi. :)) (Belki leride olur!...)

Ve IPS'e teşekkür ediyoruz.
Anne baba olarak biz yoğun tempomuz içinde bazen de kendi dertlerimize boğulmuşken.
Aklımız kalmadan Batu'nun mutlu ve huzurlu bir ortamda keyifli saatler geçirdiğini.
İyi bakıldığını, eğlendiğini ve güzel şeyler öğrendiğini bilmek huzur vericiydi.

Özveri ile çalışan tüm IPS ailesine çok teşekkür ediyoruz.

Batu’nun annesi N. Pelin Adaylar


Tekrar herşey için teşekkür ederiz.

Güzel günler dileğiyle.

Emili’nin annesi Emine Yeşilyurt Bıçak

 

Sizlerden ayrılalı bir seneyi geçmiş olmasına rağmen kızımın ve benim hala dilimizden düşmemiş olmanız herhalde bir raslantı değil. IPS ile tanışmamız gerçekten bizim için çok önemliydi. Özellikle İngilizce dilini ögretmedeki farkli yaklaşımınız sizi tercih etmekte ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Gözüm arkada kalmadan güvenle emanet edebildim kızımı sizlere.Hayatımıza dahil olduğunuz için sonsuz teşekkürler...Sizi hep gülümseyerek hatırlayacağız...Sevgiyle kalın...


Öykü'nün Annesi Elif Dincman


Biz ilk okul sınavımız başarıyla vermiş olduğumuzu düşünüyoruz. Yaşadığımız tereddütler ilk günden sonra ortadan kalkmaya başladı. Oğlumuzun okuldan mutlu gelmesi de bizim doğru yerde olduğumuzun en büyük kanıtıydı. Oğlumuz Emir’in hayattaki ilk okul deneyimini IPS ailesiyle paylaşmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. IPS’i hep güzel anılarla anacağız. Bunun için sizlere teşekkür ederiz. Sevgiler…

NALAN VE FARUK KABAKÇI


Okula başlamada ilk adım olan okul öncesi eğitimin çocuk için öneminin bilincinde bir anne olarak oğlum için kreş seçimi pek kolay olmadı. Çevremdeki bir çok kreşi gezdim. Üç aşağı beş yukarı çoğu benzerdi. Ancak IPS bilingul eğitim sistemi ve çocuklar için düşünülmüş değişik aktiviteleri ile diğerlerinde farklıydı. Ve oğlumu IPS’e kaydettirmeye karar verdim. Zaman geçince ne kadar isabetli bir karar verdiğimi anladım. Oğlum Arda IPS’i çok sevdi. En önemlisi IPS oğluma okulu sevdirdi. Çeşitli nedenlerle üç-beş gün okuldan uzak kaldığı zamanlarda, oğlumdan “okulu özledim” cümlesini duymak beni çok mutlu ediyor. IPS’te çalışan tüm öğretmenlerimize ve Peren Hanıma kendim ve oğlum adına çok teşekkür ediyorum.

ARDA ATALAR IN ANNESİ PINAR TUNA ATALAR

Merhaba, Ben küçük Nehir’in annesiyim. Nehir bu okulda çok keyifli vakit geçirdi. Özellikle İngilizce dersi ve öğrendiği İngilizce şarkıları hiç durmadan evde bize söylemesini çok seviyordum. Abisine “hadi seninle İngilizce konuşalım” diyordu ve bu okul & İngilizce sevgisini sadece 8 ayda edindi. Hafta sonlarında bile okula gitmek istiyordu. Hepinize yakın ilginiz ve Nehir’e bu kadar iyi baktığınız için teşekkür ediyorum.

NEHİR SUNKAR IN ANNESİ GÜNEŞ SUNKAR


IPS Uzun arayışlardan sonra IPS’i bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine görmeye gittiğimde ciddi anlamda içim ısınmıştı. “işte budur” dedim Bir anne olarak kendimi iyi hissettiğime göre oğlum Can B. için burası en uygun yer olmalıydı. Beklentilerime cevap verebilecek tek okul gibi göründü ve öylede oldu. Alışıldık, klasik anlamda bir bakımevi değil, kendilerini (çocuklarımız) evlerinde hissettiren bir yer oldu bizim için. Sanki çok çocuklu geniş bir aileyi içinde barındıran büyükçe bir ev. Oğlum Can B. IPS’e başladığından beri bir kez olsun gözüm arkada kalmadı. Her zaman güvenli, emin ellerde olduğundan emindim. Nitelikli, kaliteli, oynadıkça öğrenen, gün içinde çokta farkında olmadan, kendiliğinden o kadar çok şey öğrendiler ki IPS’ten. Öğrendiler ki diyorum; diğer velilerle konuştuğum zaman da aynı şeyleri duydum ve hiç yanılmadığımı anladım. Peren Hanım’ın vizyonu, engin hoşgörüsü, öngörüsü seçilen öğretmenlerin kalitesinden anlaşılmaktadır. Bıcır bıcır öğretmenleri, sabırlı ve inanılmaz sevgi dolular. Ms. Ariel’in çocuklarımızı sahiplenmesi, çocuklarımız yeri geldiğinde kucaklayarak dinlemiş, gülen yüzü bir abladan farksız. Onu çok seviyoruz. Deniz Hanım’ın pratik zekası, olayları hızlı kavraması, çocuklara kol kanat germesi biz Barçın ailesini IPS’e daha fazla bağladı. Her daim “mis gibi” tarçın kokan kurabiyeleri pişiren Hatice Hanım’a sonsuz teşekkürler. Çocuklarımız onun yemekleri sayesinde büyüdüler, geliştiler, serpildiler. IPS’i ev gibi kılan bir diğer unsurda bu eşsiz kokular, sonsuz güven, sıcaklık ve samimiyet oldu. Oğlum Can B.’yi IPS’e bıraktıktan sonra bir gün bile gözüm arkada, aklım Can’da kalmadı. Gönül rahatlığıyla güvenilir ellere teslim etmekte bir an bile tereddüt etmedim. Şimdi istemeyerek te olsa ayrılma zamanı geldi IPS’ten. Hiç ayrılma istemiyoruz ancak şartlar öyle gerektirdi. Bir anne olarak içimde sonsuz bir boşluk ve hüzünle “ELVEDA” diyorum herkese. Geride kalanlara “ÇOK ŞANLISINIZ” diyorum taa yürekten. Sizler içok seviyorum “IPS” çalışanları ve sevgili Peren Hanım.

CAN BARÇIN IN AİLESİ CANAN VE CEM BARÇIN


Sevgili IPS Ailesi, Merve IPS’e başladıktan sonra hayatımızda çok güzel değişiklikler oldu. Ben bir kreşte bu kadar sıcak, güzel ve renkli bir ortam bulabileceğimi hayal bile edemiyordum. Şimdi de bu güzel rüya bittiği için gerçekten çok üzülüyorum. IPS’e Merve kadar bizlerde çok bağlandık. IPS dediğimizde aklımıza gelen gerçekten Merve için ikinci bir aile, aslında orada geçirdiği vakti düşündüğümüzde IPS Merve’nin birince evi diyebilirim. Merve, IPS’de çok fazla bilgi ve tecrübe kazandı ve en güzeli de bunları eğlenerek, oynayarak öğrendi. IPS’deki her öğretmenini gerçekten çok sevdi, hala ayrılan öğretmenlerini hatırlayıp özlediğini söylüyor. IPS’in Merve’nin aklında ve kalbinde hep özel bir yeri olacağını ve her zaman IPS’i arıyor olacağını biliyorum. IPS’te her konuda beklediğimden fazlasını buldum diyebilirim. Be bu kadar kısa sürede Merve’nin bu derecede İngilizce öğrenebileceğini düşünmüyordum ama gerçekten de oldu. Merve şu anda İngilizce konuşulanları çok iyi anlıyor ( ana dili İngilizce olan kişilerin konuşmalarını da), kendisi de çok güzel konuşuyor ve bizi en çok sevindiren de telaffuzu gerçekten çok güzel. Bir filmin içerisinde duyduğu İngilizce bir şarkının sözlerini ayırt ediyor ve şarkıyı doğru bir şekilde tekrarlıyor. Bunun dışında İngilizceyi yaşayarak öğrendiği için kendisi de ne dediğinin bilincinde olarak konuşuyor. Bunlar da bizi çok gururlandırıyor. Bunlar dışında IPS’e çocuklara gösterdikleri sıcak ilgiden, bakımından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Çok rahatlıkla söyleyebileceğim bir konu da Merve hemen hemen hiç IPS’ten kaynaklanan sebeplerden dolayı hastalanmadı. Kreşe başlarken en büyük korkum bu hastalıklardı ancak korktuğum başıma gelmedi. Merve ve biz ilk okul deneyimimizi IPS’te yaşadığımız için kendimizi çok şanslı görüyoruz. Başta Peren Hanım olmak üzere tüm IPS ailesine kızıma kattığınız her şey için çok teşekkür ediyorum. Merve’ye çok güzel baktığınız için, ona kendi kendine yemek yeme, giyinme paylaşma, arkadaşlarıyla anlaşma, özgüven konularındaki katkılarınızdan dolayı da çok teşekkür ederiz. Merve’yi bizim fırsat bulup götüremediğimiz ve belki de hiç götüremeyeceğimiz birbirinden güzel gezilere götürdüğünüz için de ayrıca çok teşekkür ederiz. Sizlerden ayrıldığı için Merve adına çok üzülüyorum ama teşellim küçük kızım Ecem’in 2 yaşına gelir gelmez IPS’e başlayacak olması. Umarız Ecem’in IPS macerası daha uzun sürer. Çünkü biz anne-baba olarak IPS’e daha doyamadık. Her şey için tekrar çok teşekkürler… Sevgiler,

MERVE KARA NIN ANNESİ AYLİN KARA


Sevgili IPS ailesi Daha önce gittiği kreşle pek de iyi deneyimi olmayan kızım Rüya’ya okula gitmeyi sevdirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Rüya, bazı sabahlar biraz nazlansa da, okuldan hep çok mutlu geldi. IPS’de arkadaşlığı, kurallara uymayı, paylaşmayı, kendi öz bakımını yapmayı, her yemeği kendi yemeği öğrendi. Her gün akşam o gün neler olduğunu (Hatice teyzenin yemekleri, Hidayet amcanın şakaları, saçını kestiren öğretmenler dahil....) bana keyifle anlattı ve onu bu haline bayıldım. Ben de IPS’de beklediklerimin hep daha iyisini buldum. Rüya’dan yenilen yemeklerin çok lezzetli olduğunu, bol bol bahçede oynadıklarını, bisiklete bindiklerini öğrenmek hoşuma gitti. Bu yaz bahçede suyla ve kumla oynamaları, köy gezileri, piknikler, balolar, danslar beklentilerimi çok aştı. Bir de en önemlisi şarkılar, şarkılar, ne çok İngilizce şarkı biliyor ben de inanamıyorum. Başka birşeyi daha çok şaşırtıcı buldum, ne zaman okula gitsem öğretmenleri Rüya’yla hep İngilizce konuşuyordu ve benim kızım da onlar ne derse anlıyordu, üstelik son zamanlarda daha ki 1 yıl bile olmadı, o da küçük küçük İngilizce konuşmaya başladı. Sene sonu gösteriniz de mükemmeldi, ne uzun ne kısa, çocukları hiç zorlamadan onları da çok eğlendiren bir program hazırlamıştınız! Başta Peren Hanım olmak üzere, tüm IPS ailesine, kızıma bu kadar iyi baktığınız için ne kadar teşekkür etsem az olur. Keşke beraberliğimiz daha uzun sürseydi ama Türkiye’nin tersyüz olan eğitim sistemi içinde biraz da ona uymak zorunda kaldık. Her zaman kızımın, benim ve eşimin kalbinde özel bir yeriniz olacak. Sevgiler

RÜYA HAYRANIN ANNESİ

Beraber okulun kapısında bekliyoruz.. kapıyı şimdi çaldık.. Aklımdan nasıl emanet edeceğim diye geçiriyorum.. tanımadığım birisine, birilerine.. anlayabilecekler mi onu.. anlatabilecek mi kendini.... insanın anne olmadan anlayabileceği birşey değil.. duygu karmaşası... kendine yetsin, özgür olsun başka çocuklarla beraber olsun diyorsunuz bir yandan, ama bir yandan da sadece sizin yanınızda güvende olabileceğini, onu en iyi sizin anlayabileceğinizi düşünüyorsunuz..nasıl bırakırım? ya üzülürse? ya beni isterse ya içlenirse birşeye?... kapı açılıyor o sırada içeri giriyoruz eşimle... güneşli.. sıcacık.. bir yer... gülerbir yüz karşımızda.. sevecen...merak etmeyin diyor bize gezelim isterseniz okulumuzu diyor... gezelim tabi ama nasıl bırakacağım canımın bir parçasını hiç tanımadığım insanlara.. ama başka çocuklarla da olmalı... o sırada sınıftan bir ses geliyor küçük bir ses "it's sunny today" diyor gülümsüyorum.. göz gezdiririken etrafa, ağzımdan "sadece mutlu olmasını istiyorum" diyorum... önce komik geliyor söylediğim elbette her anne mutlu olmasını ister çocuğunun.. açıklamak gerek ..."yani oyun oynasın sadece.. kendini yabancı hissetmesin.. birşeyler öğrenmesinden çok oyun oynasın..eğlensin.. hayal kursun.. arkadaş olsun dost olsun.. istiyorum sadece, doğayı sevsin toprağa dokunmaktan korkmasın.. hayvanlara merhamet göstersin.." diyebiliyorum... sevecen yüz gülümsüyor hadi dolaşalım diyor.. dolaşıyoruz... uyku odası... birbirine yakın küçücük yataklar... dostça.. sıcacık.. tavanda yıldızlar..aynı benim de kendi odasına yapmaya çalıştığım gibi.. kendi odası gibi ama dostlarla paylaşılan bir oda...mutfaktan yemek kokuları geliyor.. ev gibi ...benim mutfağım gibi...rahat hissediyorum kendimi.. oyun odası ..geniş ferah.. kostümleri görüyorum çok hoşuma gidiyor.. kukla tiyatrosu bile var..her tarafın tertemiz olmasından bile daha önemli benim için..bahçede kum havuzu.. bahçıvan alet edavatı...onun için başka ne isteyebilirdim ki diye düşünüyorum..kreş,okul,yuva tanımlarından yuvayı seçiyorum..çünkü öyle hissediyorum..bugün için hissetiklerimi tanımlayan küçük ses kulağımda çınlıyor sürekli..."it's sunny today...:))"

MERT VE BATU SÜZEN İN ANNESİ SEDA SÜZEN

IPS’e girer girmez duvarlar, çiçekler, her yer “Biz çocukları seviyoruz” diyor size. IPS’de bir çocuğun gelişimi için herşey düşünülüyor. Mevsiminde şoklanan sebzeler, özenle hazırlanmış yemek menüleri, her hafta yapılan sosyal içerikli geziler, doğa aktiviteleri, dans ve müzik kursları, gelişim ve öğrenme odaklı eğitim programları, herşey çocuklarımız için bizden önce düşünülmüş ve programlanmıştır. Anne baba olarak çocuğumuza böyle bir ilginin gösteriliyor olması bizleri çok mutlu ediyor. IPS, oğlumuzun evinden sonra keyifle vakit geçirmek istediği tek yer. Uzmanlarında tavsiye ettiği gibi 0-6 yaş çocukların dil eğitimi için çok önemli bir dönem. IPS’de anadili İngilizce olan veya yurtdışında eğitim almış öğretmenler sayesinde oğlumuz okula başladıktan kısa bir süre sonra günlük hayatın içinde de İngilizce konuşmaya başladı. Biz herşey için Peren hanıma ve IPS’e çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten “It’s a privilege to grow up in IPS” ( IPS’te büyümek ayrıcalıktır )…

Berke’nin Ailesi Burcu-Serhan AKKOYUNLU

Veli Mektupları > İdil Erbaş'ın ailesi

Kızımız İdil öğrenim hayatının ilk yıllarında öğretmenlerinden sevgiyi öğrendi. Yine farklı uyruk, farklı ırktaki öğretmenlerden uluslar arası (INTERNATIONAL) iletişim kurmayı gördü. Çok mutlu bir ortamda gerçekten duyarak, görerek, yaşayarak, oynayarak (PLAY) bir çok şeyi kavradı. Sıkılmadan okul (SCHOOL) disiplini alarak ilkokula hazırlandı.


Çok üzgünüz kızımız IPS’den mezun olduğu için, çok mutluyuz IPS’e gitme şansını yakalayabildiğimiz için…


Özellikle öğretmenlerimiz Mrs. Lim, Mrs. Shona, Miss Deniz ve Mrs. Peren’ e sıcacık kucakları için sonsuz teşekkürler…


İdil'in ailesi Aslı&Orhan Erbaş


IPS kızımı ilk bıraktığım günden beri hiç sorun yaşamadığım, ev ortamı kadar sıcak, sevgi dolu bir ortam.

Kızım her gün, hep büyük bir sevinçle devam etti.

Bütün öğretmenlere ve özellikle Peren Hanım’a çok teşekkür ederim.

Naz’ın Annesi Bahar YÜCE

Mutlu çocuk.

Kendine güvenen çocuk.

Ada’nın IPS’e gitmesi ona birçok özellik kattı. İngilizceyi ana dili gibi benimsemesi, konuşması, anlaması ve yorumlamaya çalışması bizi çok mutlu etti. Diğer ülkelerin kültürlerini öğrendi. Yaratıcı, özgüveni yüksek performanslar sergilemeye başladı.

Sahneye çıkmak ve alkış almak onun ilk heyecanlarıydı.

IPS sıradan olmayan, kulvarı farklı olan, çocukların eğlenirken öğrendikleri çok özel bir okuldur.

Not: 2. Bebeğimi de IPS’e hazırlıyorum.

Ada’nın Annesi Selen PELESEN

Yaptığım değerlendirmeler sonucunda IPS’i seçmiş olmaktan son derece memnunum. Siz, aile sıcaklığı ortamında isminiz gibi oyunla, eğlenceyle çocukların bilinç altına iyi ve doğru eğitim yükleyen bir okulsunuz. Oğlumun “dünyamda böyle güzel bir okul görmedim” demesini ve sizleri asla unutmayacağım. İlginiz, sevginiz, samimiyetiniz ve adil davranışlarınız, veli-öğrenci ayırt etmeden her birimizle tek tek ilgilendiğiniz için size çok teşekkür ederim. Bu sıcak temel bilgi yuvasında daha nice mutlu çocuklar yetiştirmeniz dileğiyle…

Arel’in Annesi Zeynep ŞENYURT

2009 yılında başladı Öykü’nün IPS yolculuğu. Çok sevdik biz sizleri. Paylaşmayı, sevmeyi, İngilizceyi, dans etmeyi, ritmi sizlerle öğrendik. Hayatımız boyunca beraberimizde taşıyacağımız yetenekleri bize kazandırdığınız için çok teşekkürler.

Sevgiler… Öykü’nün Annesi Başak GÜVENÇ

Biz ilk okul sınavımız başarıyla vermiş olduğumuzu düşünüyoruz. Yaşadığımız tereddütler ilk günden sonra ortadan kalkmaya başladı. Oğlumuzun okuldan mutlu gelmesi de bizim doğru yerde olduğumuzun en büyük kanıtıydı.

Oğlumuz Emir’in hayattaki ilk okul deneyimini IPS ailesiyle paylaşmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. IPS’i hep güzel anılarla anacağız. Bunun için sizlere teşekkür ederiz.

Sevgiler…

Emir’in Ailesi Nalan & Faruk KABAKCI

Kızımız Azra’nın ilk okul deneyimini yaşadığımız IPS’te öğrendiklerini ve gelişimini gördükçe okul seçiminde verdiğimiz kararın ne kadar doğru olduğunu gördük. Bu kararı verirken yurt dışına taşınma durumumuz olduğundan yabancı dil öğrenme şansının olması da etkili olmuştu. Azra’nın okulunu çok sevmesi ve alışması, bizim memnuniyetimize eklenince okulunuza daha uzun süre devam etmesini isterdik. Değerli katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.

Azra’nın Annesi Aysu YILDIRIM

Kızımın İngilizce film ve müziklere eşlik etmesi çok keyifli.

Yağmur’un Annesi Gül YILMAZ

2008 – 2009 yıllarında kızım Defne Yakar International Play School’a devam etti. Eğlenceli, sıcak ve güvenli bir ortama kızımı teslim ettiğim içim çok rahattı.

Ayrıca İngilizcesinin temellerini de burada attı. Şarkılarla, oyunlarla birden İngilizce konuşmaya başlaması ve bazen özellikle eşim ve benim gizli bir şeyi İngilizce birbirimize söylerken anlaması bizi çok güldürüyordu.

Özenli, güvenilir ve sevgi dolu bir ortam sağladıkları için tüm IPS’e teşekkürler.

Defne’nin Annesi Mehtap Atasoy YAKAR


İkizlerimiz Ada ve Su, yaklaşık 2 sene IPS’e devam ettiler. IPS’in kızlarımıza kazandırdığı en büyük özellik her şeyden önce güvendir. Bu özgüvenle gittikleri her yerde girişken oldular ve farklı sosyal ortamlarda adaptasyon yaşamadılar. “Native Speaker” larla eğitim sürecine başlamaları, İngilizce gelişimine çok büyük katkı sağlamıştır. Çocuklarınızın mezuniyetlerinden sonra bile tekrar IPS’e uğradığınızda, hala onların izlerini bulabileceğiniz tek okul olduğunu düşünüyorum.

Ada ve Su ’yun Annesi Bahar EKER

Aradan yıllar geçse de hem çocuklarımız hem de bizler için hala ikinci bir evimiz olarak gördüğümüz, hem eğitsel hem de öğretsel olarak çocuklarımıza çok önemli katkısı olduğunu düşündüğümüz IPS’e her şey için çok teşekkür ederiz.

Ada ve Su ’yun Babası Oğuzhan EKER

Thank you for taking good care of Paul. He has really enjoyed his time with you very much. When he started he didn’t want to go to daycare, but was soon very happy attending . He particularly liked the bikes, art and montessori room. Thank you very much.

Paul